Z Waszą pomocą gromadzimy w jednym miejscu wiedzę, historię i aktualności o polskiej współczesnej sztuce złotniczej. Tworzymy informacyjny niezbędnik dla twórców, historyków sztuki, pośredników, kolekcjonerów, miłośników i obserwatorów biżuterii autorskiej. Chcemy wspierać i promować wydarzenia, miejsca oraz osoby związane z przeszłością i przyszłością sztuki złotniczej w Polsce.
Forum
dyskusyjne
STFZ


  
Szukaj w Internecie na stronie Z.INFO
O PROJEKCIE ZŁOTNICTWO INFO

Wortal ZŁOTNICTWO INFO jest projektem prowadzonym przez Galerię Otwartą. Powstał, by zebrać w jednym miejscu wiele rozproszonych informacji o współczesnej polskiej sztuce złotniczej.

Wielokrotnie szukając informacji o wystawach i złotniczych wydarzeniach musimy przedzierać się przez dziesiątki linków, które wyświetla nam przeglądarka internetowa aby... często nie znaleźć prawie nic! Brakuje w polskim internecie materiałów źródłowych, zdjęć i relacji ze spotkań, wystaw i wernisaży. Trudno znaleźć, często cenne i ciekawe teksty, traktujące o złotnictwie artystycznym i osobach tworzących obiekty sztuki złotniczej.

Dziś szukając takich informacji możemy skorzystać z nielicznych miejsc w internecie, które rzetelnie podejmują tematy bliskie artystom złotnikom i projektantom. To nasze źródła. Jednak wiele materiałów znajduje się wyłącznie w archiwach komputerowych. Szczególnie do tych tekstów i zdjęć warto dotrzeć! Treści tam umieszczone – nie istnieją w świadomości ogółu. Część materiałów jeszcze do niedawna dostępna w sieci – przepadła. A przecież polska współczesna sztuka złotnicza, twórcza praca, realizacje polskich artystów i projektantów, złotnicze wydarzenia i wystawy - to dorobek, o którym warto pamiętać.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY WSZYSTKICH,
KTÓRZY ZDECYDUJĄ SIĘ PRZEKAZAĆ KOPIE SWOICH ZBIORÓW.

Chętnie udostępnimy teksty, opracowania naukowe, prace magisterskie,
referaty, artykuły publikowane w czasopismach,
a dotyczące współczesnej polskiej sztuki złotniczej.

Postaramy się udostępnić je w sposób jak najbardziej bezpieczny. Dlatego rezygnujemy z nowoczesnych, lecz zawodnych technik publikacji treści poprzez CMS-y i bazy danych. Strona będzie budowana w „czystym kodzie”, zaś całość materiałów będzie możliwa do skopiowania jednym ruchem na dowolny nośnik. Niech będą one dostępne również w wersji off-line dla osób i instytucji, które zechcą je wykorzystać do dalszych opracowań.

Projekt ZŁOTNICTWO INFO jest realizowany jako wortal internetowy. Zakres tematyczny obejmuje materiały związane ze współczesną polską sztuką złotniczą, biżuterią autorską i innymi niekomercyjnymi projektami złotniczymi. O takie informacje zabiegamy, prosimy o ich udostępnianie i publikujemy nieodpłatnie. Nie jesteśmy zainteresowani zjawiskami związanymi z biżuterią modową, recyklingową czy inną, wykonywaną z pominięciem technik złotniczych. Promocję tej części działalności artystów, projektantów i hobbystów pozostawiamy innym.

Informacje o wydarzeniach komercyjnych, firmach złotniczych, akcjach promocyjnych i usługach publikujemy odpłatnie. Zainteresowanych zapraszamy do działu REKLAMA.

Serdecznie zapraszamy osoby, instytucje i firmy prywatne do wsparcia projektu poprzez donacje lub finansowanie prac dokumentacyjnych. Z przyjemnością zamieścimy informację o takich działaniach wraz z logiem na stronie głównej i serdecznymi podziękowaniami. Tylko wspólnie z Państwem uda się aktywnie rozwijać ten projekt.


REKLAMY
 

 
Copyright©2012-2013 by Galeria Otwarta. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt:mariusz@zlotnictwo.info
Ostatnia aktualizacja: