Z Waszą pomocą gromadzimy w jednym miejscu wiedzę, historię i aktualności o polskiej współczesnej sztuce złotniczej. Tworzymy informacyjny niezbędnik dla twórców, historyków sztuki, pośredników, kolekcjonerów, miłośników i obserwatorów biżuterii autorskiej. Chcemy wspierać i promować wydarzenia, miejsca oraz osoby związane z przeszłością i przyszłością sztuki złotniczej w Polsce.

www.stfz.art.pl

UWAGA! Udostępniona strona ma charakter archiwalny!
Nie wszystkie informacje są dziś aktualne, nie wszystkie linki są aktywne i właściwe.
To jest wersja po raz ostatni zaktualizowana w marcu 2010 roku.


strona archiwalna STFZ (1998 - 2010)


   W roku 1998 podjąłem się prowadzenia strony internetowej STFZ. Projekt prowadziłem do marca roku 2010. Brak przekonania o potrzebie jej dalszego prowadzenia i brak wsparcia ze strony Zarządu i Rady Programowej STFZ legły u podstawy wstrzymania mojego zaangażowania w projekt.

   Pojawiły się kolejne koncepcje jej istnienia i nowe osoby ją tworzące. Często tak jest, że nowe pomysły są lepsze od rutyny czasów poprzednich. Nie chcę oceniać efektów, nie o to wszak chodzi. Decyzje i działania podejmują osoby wybrane przez członków Stowarzyszenia i przed nimi odpowiadają.

   Nie mogąc się jednak zgodzić z faktem usunięcia starej strony z przestrzeni internetu i - co za tym idzie - naprawdę wielu informacji o latach działań i zaangażowania osób i instytucji, postanowiłem udostępnić ją na swoim serwerze. Nie ukrywam, że do tych setek (tysięcy?) godzin pracy przy komputerze, tysięcy przejechanych kilometrów i tysięcy wykonanych i opisanych zdjęć - mam również stosunek osobisty. Nie chcę, aby ta praca przepadła.

Mariusz Pajączkowski


Copyright©2012-2013 by Galeria Otwarta. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt:mariusz@zlotnictwo.info
Ostatnia aktualizacja: