Z Waszą pomocą gromadzimy w jednym miejscu wiedzę, historię i aktualności o polskiej współczesnej sztuce złotniczej. Tworzymy informacyjny niezbędnik dla twórców, historyków sztuki, pośredników, kolekcjonerów, miłośników i obserwatorów biżuterii autorskiej. Chcemy wspierać i promować wydarzenia, miejsca oraz osoby związane z przeszłością i przyszłością sztuki złotniczej w Polsce.
Forum
dyskusyjne

STFZ


  
Szukaj w Internecie na stronie Z.INFO
BIŻUTERIA - WSPÓLNY PUNKT WIDZENIA w Galerii DUBIEL.
 14 lutego 2013, Warszawa, Galeria DUBIEL;

14 lutego br. warszawska GALERIA DUBIEL zaprasza na wernisaż wystawy: „Biżuteria – wspólny punkt widzenia”.

Po spotkaniu w Galerii Otwartej w Sandomierzu to drugi zbiorowy pokaz absolwentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Dwudziestu z nich, którzy w różnych latach kończyli studia na tej uczelni, za namową kuratora wystawy, dr Jarosława Kolca, postanowiło spotkać się na wspólnej wystawie. Większość z nich działa w grupach twórczych, które narodziły się w murach łódzkiej uczelni. I tak – „GRUPA G” to Magdalena Kieruzel, Magdalena Paszkiewicz i Michalina Owczarek, „Grupa AU+” - Marcin Bogusław, Bartosz Chmielewski, Filip Jackowski, Michał Wysocki, zaś w skład „Grupy G7” wchodzą Jarosław Kolec, Rafał Kozubowicz, Kacper Schiffers, Jakub Śliwowski, Maciej Świtulski, Michał Wyszomirski (tym razem nieobecny) i Radosław Wójcik. Swoje prace pokażą również pracownicy/absolwenci ASP w Łodzi: prof. Andrzej Boss, Kierownik Katedry Biżuterii, dr Ewa Effenberg, mgr Aleksandra Ignasiak, mgr Marcin Nowak oraz pozostali absolwenci: Ewa Diuczko, Marta Rudnicka i Joanna Hryniewicz.

Jak pisze prof. Andrzej Szadkowski, wieloletni Prorektor d/s Nauki ASP w Łodzi - Katedra Biżuterii prezentuje dorobek dydaktyczny na cyklicznych wystawach i międzynarodowych targach branżowych, między innymi w Legnicy, Warszawie, Gdańsku, Monachium, a studenci i absolwenci biorą udziały w konkursach w Italii, Niemczech, Rosji, Francji Wielkiej Brytanii i Japonii uzyskując najwyższe nagrody. Prace studentów, absolwentów i pedagogów Katedry Biżuterii znajdują się w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w Polsce, Rosji, Niemczech, Węgrzech, Czechach, Belgii, Wielkiej Brytanii, Japonii i USA.

Czy faktycznie w pracach pokazanych na wystawie znajdziemy wspólny punkt widzenia na biżuterię i sztukę złotniczą? Jaka jest biżuteria XXI wieku? Gdzie zmierza? Pierwsi będą mogli to stwierdzić Ci, którzy 14 lutego o godz. 18.30 będą uczestniczyli w wernisażu wystawy w Galerii DUBIEL w Warszawie przy Al. Waszyngtona 24.

Wystawa jest przygotowana pod Patronatem Honorowym Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi - Pani prof. Jolanty Rudzkiej-Habisiak. Patronem medialnym został wortal ZŁOTNICTWO INFO.

foto: Autorzy


foto: Mariusz PajączkowskiREKLAMY
 

 
Copyright©2012-2013 by Galeria Otwarta. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt:mariusz@zlotnictwo.info
Ostatnia aktualizacja: