<<< menu        <<<-- wstecz

SILVER TOP 2000 - "KLIMATY XXI WIEKU W BIŻUTERII DAMSKIEJ I MĘSKIEJ"
Lista uczestników wystawy. Galeria "STUDIO M", po raz czwarty zorganizowała ogólnopolską wystawę "SILVER TOP 2000".Tym razem gospodarze galerii - Bożena Marki i Janusz Trzciński - zaproponowali temat: "Klimaty XXI wieku w Biżuterii Damskiej i Męskiej"

Nad wystawą patronat objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. To bardzo cenne wsparcie dla twórców, którzy doceniają wagę tego faktu.

Prace 68 autorów oceniało jury w składzie: Jacek Byczewski, Jan Suchodolski, Andrzej Szadkowski, Marcin Zaremski. Jury przewodniczyła pani profesor Irena Huml. Zakwalifikowano prace 31 autorów, a wśród nich laureatami zostali:

- I nagroda
Remigiusz Grodzki z Warszawy. Nagrodę ufundowali organizatorzy - Galeria Studio "M" oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy - Paweł Piskorski

- II nagroda
Anna Kamińska-Ogińska z Łodzi. Tą nagrodę ufundowała poznańska firma "YES"

- III nagroda
Mikołaj Mayzel z Warszawy. Firma "Juwelius" z Kielc uhonorowała autora nagrodą "Sakiewka z Perłami"

Nagrody specjalne otrzymali:

Agnieszka Bruzda - nagroda STFZ oraz nagroda Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników - Artystów;
Ewa Mioduszewska - nagroda Międzynarodowych Targów Biżuterii i Zegarków "PAI-TIME";
Marcin Stępniak - nagroda im. Małgorzaty Müldner-Nieckowskiej ufundowane przez Zofię i Witolda Kozubskich oraz nagroda wydawnictwa "UNIT";
Dariusz Szafrański - nagroda "0,925" Joachima Sokólskiego;
Antek Zaremski - nagroda Domu Jubilerskiego "A & A" z Łodzi;
Robert Nazimek - nagroda Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie.

Wystawa potrwa do 31.08. Po zamknięciu zostanie przyznana jeszcze nagroda publiczności.

Z inicjatywy Galerii Studio M Bożeny Marki obok wystawy głównej zaprezentowano "Salon Odrzuconych" - prace ciekawe artystycznie, ale nie spełniające warunków konkursu.

Wśród wystawianych obiektów możemy znaleźć także prace twórców wyróżnionych zaproszeniem przez organizatorów jako gości: Andrzeja Szadkowskiego, Jacka i Hanny Zdanowskich. Autorzy ci, o wielkim dorobku twórczym, nie uczestniczyli w konkursie.

Zostało przyznanych wiele nagród, niejednokrotnie o znacznej wartości materialnej, ale na szczególną uwagę z pewnością zasługuje ta, przyznana przez Zofię i Witolda Kozubskich. Jakże miłym jest fakt, że dzięki Ich inicjatywie Małgosia Müldner-Nieckowska, która odeszła już od nas, choć przez chwilę ponownie była tu, razem z nami. Małgosiu, pamiętamy o Tobie i nie zapomnimy...

I jeszcze podziękowania!!! Dla Bożeny Marki i Janusza Trzcińskiego, którzy nie szczędząc czasu i środków wspierają już od kilku lat środowisko twórców form złotniczych. Tegoroczna, czwarta już edycja "Silver Top" potwierdza, że na stałe początek wakacji kojarzyć się zaczyna ze spotkaniem na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Podziękowania należą się tym gorętsze, gdyż tegoroczna edycja konkursu i wystawy powstawała w przykrych dla gospodarzy okolicznościach. Życzymy zatem DUŻO ZDROWIA i oczekujemy na dzień, kiedy znowu spotkamy się wszyscy razem!!! Może przy wspaniałych pyzach...?

<<< menu        <<<-- wstecz

Copyright © 2000 - 2003 STFZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.